cloud cloud cloud cloud cloud cloud

Pure Storage, merkezi Mountain View, California, ABD'de bulunan halka açık bir Amerikan teknoloji şirketidir. 2009 yılında Os76 Inc. kod adı altında John Colgrove ve John Hayes tarafından kuruldu. Tamamen flash veri depolama donanım ve yazılım ürünleri geliştirir. Başlangıçta, Pure Storage depolama denetleyicileri için yazılım geliştiren firma, daha sonra genel flash depolama donanımı kullandı. Pure Storage, 2015 yılında kendi tescilli flash depolama donanımını geliştirmeyi tamamladı.

Pure Storage, son 7 yıldır üst üste Gartner raporlarında Primary Storage kategorisinde lider olarak bulunmaktadır.

Farklılaştığı donanım/yazılım teknolojisi, EverGreen iş modeli ve Pure1 yapay zeka temelli destek platformu ile kurumlara disk sistemleri pazarında hiç olmadığı kadar toplam sahip olma avantajı sunmaktadır. Sağladığı güçlü ekosistem entegrasyonu ile kurumunuzun dünya ile entegrasyonunu da sağlamaktadır. 

Satmetrix tarafından sertifikalanan NPS müşteri memnuniyeti sonuçlarına göre, sektör ortalaması 24 iken, Pure, 83.5 puan ile B2B şirketleri arasında ilk yüzde 1’de yer alıyor. 

Pure Storage bünyesinde blok çözümler için FlashArray, obje ve dosya depolama, analitik, big data, HPC için ise FlashBlade çözümleri bulunmaktadır.

Sektördeki ilk %100 NVMe disk ünitesini üreten Pure Storage, FlashArray //X ürünü ile 6U kabin alanında 3 PetaByte’a kadar veri saklamayı mümkün kılmaktadır. Pure Storage FlashArray ailesi, her büyüklükteki işletme için amaca yönelik, yazılımla tanımlanmış all-flash güç ve güvenilirlik sağlar. FlashArray, 10 kata kadar daha hızlı, disk alanı ve güç açısından daha verimli, daha güvenilir ve daha basittir. //X, kritik veritabanları ve Tier1 uygulama konsolidasyonu için daha yüksek performanslı bir katmanı temsil eder.

Pure Storage, 1 ms altındaki latency değeri, GB’lar seviyesinde bant genişliği, daha önce ulaşılamayan sıkıştırma ve tekilleştirme oranları ile benzeri görülmemiş bir performans sağlar. Tüm sıkıştırma ve tekilleştirme işlemlerini başarılı bir şekilde yaparken, performanstan kesinlikle ödün vermez.

Her FlashArray'in kalbinde Purity İşletim sistemi bulunur. Purity, gelişmiş reduction, depolama yönetimi ve flash yönetimi özellikleri ile, bakımlar ve versiyon yükseltmeleri de dahil, %99.9999 kullanılabilirlik sağlar ve kesintiye neden olmaz.


ManageEngine

Devamını Oku

FileOrbis

Devamını Oku

LanSweeper

Devamını Oku

İvanti

Devamını Oku

Mailstore

Devamını Oku

Pure Storage

Devamını Oku

Veeam Backup & Replication

Devamını Oku

Microsoft

Devamını Oku

Kategoriler

INSTAGRAM